Filtry

Domů > SPOJOVACÍ MATERIÁL>Závitové tyče a svorníky

Závitové tyče a svorníky

Kdo by sám občas nechtěl přidat ruku k dílu a vyrobit si něco hezkého, originálního do svého bytu? Anebo se zapojit do rekonstrukce či nějaké nenáročné opravy domu? Zvelebit si dvorek nebo zahradu vlastníma rukama? To všechno máte nadosah. Všechno jde, když se chce. Překontrolujte si vybavení domácí dílny a pusťte se do toho. Taková práce vás bude jistě těšit.

Chceme-li mít dílnu skutečně spolehlivě vybavenou, neměly by v ní chybět ani závitové tyče, ani například svorníky. Závitová tyč i svorník patří mezi spojovací materiál a jsou dnes běžně používány. Při jejich výběru je ovšem třeba dbát jednak na různé velikosti a pevnosti, ale například i na to, že pracujeme-li v exteriéru a produkt či výrobek zůstane venku, vystaven i nepříznivým povětrnostním podmínkám (déšť, sníh, mráz), je vhodné zvolit závitové tyče nerez, aby nám záhy nezkorodovaly. I závitová tyč nerez se ovšem vyrábí v různých velikostech a široké škále pevnosti, proto je potřeba být při výběru pečlivý a předem informovaný.

Na trhu jsou běžné závitové tyče m16, ale jejich výčet je samozřejmě daleko rozsáhlejší. Závitová tyč m16 je pouze jedním z mnoha dalších typů. K zakoupení je dále například závitová tyč m8, m10, m12, m14, m20 dále nebo také závitová tyč m24.

Je tedy určitě rozumné, jste-li začátečník anebo ještě nemáte moc zkušeností se závitovými nebo trapézovými tyčemi (a potažmo třeba i s trapézovými maticemi a svorníky), nechat si poradit odborníkem. Ve specializovaných prodejnách jsou vyškolení odborníci na různý spojovací materiál a rádi vám poskytnou užitečné informace. Neváhejte se na ně obrátit. Určitě budete spokojeni a práce vám půjde skvěle od ruky!

TOPlist